تبلیغات
سوسا وب تولز - ابزار رایگان وبلاگ
خداوندا... مرا واسط عشق خود میان آدمیان کن تا آنجا که نفرت است... عشق را ارزانی دارم... - آغاز انسان از نگاه دکتر شریعتی


خداوندا... مرا واسط عشق خود میان آدمیان کن تا آنجا که نفرت است... عشق را ارزانی دارم...

انسان ، از بهشت که بیرون آمد، دارای اش فقط یک سیب بود. سیبی که به وسوسه آن را چیده بود. و مکافات این وسوسه هبوط بود.

 فرشته ها گفتند:تو بی بهشت میمیری، زمین جای تو نیست، زمین همه ظلم است و فساد. و انسان گفت:اما من به خودم ظلم کرده ام، زمین تاوان ظلم من است. اگر خدا چنین میخواهد، پس زمین از بهشـت بهتراست. خدا گفت: برو و بدان جاده های که تـو را دوباره به بهـشت میرساند و از زمین مى گذرد؛ زمینی آکنده از شروخیر، آکنده از حق و از باطل، از خطا و از صواب؛ و اگرخیر و حـق و صواب پیروز شد تو باز خواهی گشت وگرنه… و فرشته ها همه گریستند.

اما انسان نرفت. انسان نمی توانست برود. انسـان بردرگاه بهشت وامـانده بود. می ترسید ومردد بود. و آن وقت خدا چیزی به انسان داد، چیزی که هستی را مبهوت کرد و کائنات رابه غبطه واداشت. 

انسان دستهایش را گشود و خدا به او «اختیار» داد. خدا گفت: حالاانتخاب کن. زیرا تو برای انتخاب کردن آفریده شدی. برو و بهترین را برگزین که بهشت پاداش به گزیدن توست. عقل و دل و هزاران پیامبر نیز با تو خواهند آمد، تا تو بهترین را برگزینی. و آنگاه انسان زمین را انتخاب کرد. رنج و نبرد و صبوری را. 

وایـن آغـاز انـسـان بـــود.

http://parisanotes.blogfa.com/


نوشته شده در شنبه 4 شهریور 1391 ساعت 11:01 ق.ظ توسط فرشته . نظرات | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگآریان پی سی - سرویس خواب - آی سی پی ام دی | پی سی سون - اخبار روز - آگهی رایگان - گویا آی تی - تک تمپ - اخبار روز - گرافیک - وبلاگ

كد ماوس